AZ Alkmaar - Twente, wynik spotkania 2-1

W niedzielnym starciu drużyn z Eredivisie, AZ Alkmaar podejmował u siebie Twente. Spotkanie rozgrywane na AFAS Stadion zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1, którzy zdołali odwrócić losy meczu po pierwszej połowie, kiedy to Twente prowadziło 1-0.

Relacja z meczu: AZ Alkmaar vs. Twente

Dzisiejszego popołudnia na AFAS Stadion w Alkmaar odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami AZ Alkmaar, pełniącymi rolę gospodarzy, a Twente, którzy stawali się gośćmi. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty.

Rewelacyjne widowisko rozpoczęło się o godzinie 14:45 pod okiem sędziego głównego Danny Desmond Makkelie z Holandii. Już w 5. minucie gry to goście objęli prowadzenie. S. Steijn umiejętnie wykorzystał sytuację i wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na korzyść Twente.

Po pierwszej połowie goście prowadzili 1-0, jednak po przerwie gospodarze ruszyli do ataku z nową siłą. W 46. minucie R. van Bommel wyrównał stan meczu, zdobywając ważnego gola dla AZ Alkmaar. Piękna akcja i precyzyjne podanie, które wykorzystał napastnik, rozgrzała serca kibiców.

Mecz był pełen emocji, a kolejne wstrząsy przyszły w 66. minucie, kiedy to V. Pavlidis zdobył bramkę dającą prowadzenie swojej drużynie. AZ Alkmaar wyszli na prowadzenie 2-1, a stadion oszalał z radości.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, jednak to gospodarze byli bardziej wściekli na sędziego. Ruben van Bommel, Ibrahim Sadiq i Kristijan Belić byli karani kartkami za swoje zaangażowanie w grze.

Warto wspomnieć o kolejnych meczach. AZ Alkmaar zmierzy się z GO Ahead Eagles, Utrecht, oraz FC Volendam, natomiast Twente spotka się z PEC Zwolle. Czy ta zwycięska passa gospodarzy będzie kontynuowana? Przekonamy się już niebawem. Piłka nożna potrafi dostarczyć niezapomnianych emocji, a ten mecz był tego doskonałym przykładem.