Spotkanie Twente kontra Almere City FC zakończone wynikiem 3-1

W ostatnim meczu Eredivisie, rozegranym 5 dni temu, drużyna Twente pokonała Almere City FC 3-1 na własnym stadionie, De Grolsch Veste. Bramki padły już w pierwszej połowie, co zapewniło gospodarzom prowadzenie 1-0 na przerwę, a ostatecznie triumf z wynikiem 3-1. Mecz ten miał miejsce 24 kwietnia o godzinie 16:45, w ramach 31. kolejki holenderskiej ekstraklasy.

Relacja z meczu: Twente - Almere City FC

W niedzielnym starciu drużyn Twente i Almere City FC na stadionie De Grolsch Veste kibice mieli okazję obejrzeć emocjonujące widowisko. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:45, a sędzią głównym spotkania był Ingmar Oostrom z Holandii.

Od samego początku gospodarze, Twente, starali się narzucić swoje warunki rywalom. Pierwszą bramkę dla Twente zdobył M. Kjølø w 10. minucie po asyście M. Sadíleka, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice wspierali swoich ulubieńców przez cały mecz.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku, więc na przerwę piłkarze schodzili przy stanie 1-0 dla Twente. Po wznowieniu gry to ponownie gospodarze objęli prowadzenie, tym razem bramkę zdobył S. Steijn w 52. minucie, powiększając przewagę gospodarzy na 2-0.

Jednak Almere City FC nie zamierzało się poddać i w 73. minucie K. Hansen zmniejszył dystans, strzelając gola na 2-1 po asyście P. Koopmeinersa. Czas płynął nieubłaganie, a emocje sięgały zenitu. W 84. minucie D. Rots ustalił wynik meczu na 3-1 dla Twente, a asystę przy tej bramce zanotował Y. Taha.

Na boisku nie obyło się bez kartek. Żółtą kartkę dla gospodarzy otrzymał Youri Regeer w 19. minucie, natomiast w drużynie gości Hamdi Akujobi został ukarany żółtą kartką w 29. minucie.

Pomimo zażartej walki o każdą piłkę, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnych bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Twente, dając gospodarzom cenne trzy punkty. Następne pojedynki czekają obie drużyny, Twente zmierzy się kolejno z AZ Alkmaar, FC Volendam oraz PEC Zwolle, natomiast Almere City FC zmierzy się z Heerenveen, Ajax oraz NEC Nijmegen.