Twente kontra AZ Alkmaar, wynik meczu 2-1

W miniony weekend drużyny Twente oraz AZ Alkmaar zmierzyły się w emocjonującym meczu piłki nożnej w ramach Eredivisie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy, którzy zdołali wyjść zwycięsko mimo wyrównanej pierwszej połowy zakończonej wynikiem 1-1. Spotkanie odbyło się w De Grolsch Veste, a atmosfera na trybunach była niesamowita.

Mecz piłki nożnej: Twente kontra AZ Alkmaar

Dnia 13 stycznia 2024 roku na stadionie De Grolsch Veste odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Twente i AZ Alkmaar. Spotkanie to miało miejsce w ramach Eredivisie, w 17. kolejce ligowej. Sędzią głównym tego widowiska był Serdar Gozubuyuk z Holandii. Ostateczny rezultat meczu to 2-1, a do przerwy obie drużyny miały na swoim koncie po jednym golu.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył J. Odgaard z drużyny gości już w 4. minucie, a asystę przy tym golu zaliczył M. Lahdo. Wynik został wyrównany dopiero w 42. minucie za sprawą M. Ugalde, który strzelił bramkę dla gospodarzy, a asystę zanotował C. Eiting.

Drugą połowę rozpoczęto zremisowanym stanem 1-1, jednak to drużyna Twente była bardziej skuteczna. M. Ugalde ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem w 70. minucie, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 2-1, które utrzymało się do końca spotkania.

W trakcie meczu arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy: Carel Eiting otrzymał kartkę w 66. minucie, Younes Taha w 86. minucie oraz Robin Pröpper w doliczonym czasie gry. Z kolei dwóch piłkarzy gości - Bruno Martins Indi i Riechedly Bazoer - również zobaczyło żółte kartki. Niestety, nie doszło do sytuacji, w której któryś z zawodników zostałby ukarany czerwoną kartką.

Po tym zwycięstwie, drużyna Twente zmierzy się kolejno z PSV Eindhoven, NEC Nijmegen oraz Feyenoord. Z kolei AZ Alkmaar będzie rywalizować z Quick Boys, PEC Zwolle oraz Heerenveen.